Naturalne kuracje ziołowe – skąd czerpać wiedzę?

Naturalne kuracje ziołowe to obecnie coraz częściej stosowana metoda leczenia. Wiele osób nie ma jednak potrzebnej wiedzy. Informacje dostępne w internecie nie zawsze są kompletne i często nie pozwalają na samodzielne zbieranie ziół. W takim przypadku warto sięgnąć do sprawdzonych poradników. Jednym z nich jest pozycja Leki z Bożej apteki. Jakie informacje są szczególnie godne uwagi?

Istotne informacje na temat ziół

Podstawowe informacje, które pozwalają na przeprowadzenie kuracji ziołowej, dotyczą właściwości konkretnych leczniczych roślin i szczegóły dotyczące samej kuracji. Surowiec leczniczy można nabyć w sklepie zielarskim. Należy jednak pamiętać, że rośliny często uprawiane i przygotowywane na dużą skalę mogą nie mieć tak doskonałych właściwości jak te, które zostaną zerwane i ususzone przez doświadczonego zielarza. Istotnymi parametrami są tu czas zbioru oraz sam proces suszenia, który powinien przebiegać przy odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Dlatego też wiele osób decyduje się na samodzielne zdobycie wiedzy i przygotowywanie ziół oraz preparatów. Pomocne są w tym takie poradniki jak Leki z Bożej apteki.

Jakie informacje można znaleźć w książce Leki z Bożej apteki?

W książkach dotyczących ziół zazwyczaj można znaleźć informacje na temat leczniczych właściwości ziół oraz substancje lecznicze, które są zawarte w konkretnych roślinach. W książce Leki z Bożej apteki można znaleźć także informacje na temat konkretnych kuracji. Ważne są również wskazówki dotyczące profilaktyki. Dzięki nim można uniknąć wielu schorzeń.

Kuracje opisane w książce Leki z Bożej apteki dotyczą nie tylko ziół i diety. Można tam znaleźć również informacje na temat stosowania preparatów zewnętrznie. Ciekawe są między innymi:

– okłady z torfu i naparu ziołowego na artretyzm

– okłady ze skrzypu przy niedoczynności tarczycy

– stosowanie zewnętrznie ziół szwedzkich przy depresji i robaczycy

Dla początkujących zielarzy istotne będą informacje z zakresu uprawy, rozpoznawania, zbioru i suszenia ziół. Dla wielu osób niespodzianką może okazać się fakt, iż w celach leczniczych można wykorzystywać nie tylko liście i kwiaty, ale również korę i korzenie roślin. Aby jednak takie surowce miały odpowiednie działanie najlepiej jest je zbierać w odpowiednim terminie. Niekiedy wynika on z samej dostępności kwiatów, niekiedy zaś chodzi o nagromadzenie w roślinie dużej ilości soków. Informacje na temat uprawy istotne są zazwyczaj wtedy gdy w pobliżu nie ma żadnego stanowiska danych ziół. Wiadomości o odpowiednim nasłonecznieniu i rodzaju gleby pozwalają na uzyskanie leczniczego surowca dobrej jakości.

 

 


Posted in Bez kategorii and tagged , , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *